Заклучена глобална сметка

This page is a translated version of the page Locked global account and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Bahasa Melayu • ‎Deutsch • ‎English • ‎Lëtzebuergesch • ‎Nederlands • ‎Türkçe • ‎asturianu • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎hrvatski • ‎italiano • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎română • ‎suomi • ‎čeština • ‎български • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎العربية • ‎বাংলা • ‎ไทย • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어

Заклучени сметки се обединети сметки кои се заклучени (блокирани) од надзорник. Ова се прави кога има потреба да се запре некаква злоупотреба како спамирање, вандализми или создавање на сметки со злонамерни или промотивни имиња. Погл. Глобални блокови и заклучувања.

Екранска снимка од посредникот на ЦентралнаЗаверка за заклучена сметка