IP-редагування: Поліпшення приватності та зменшення зловживань

This page is a translated version of the page IP Editing: Privacy Enhancement and Abuse Mitigation and the translation is 100% complete.
Скорочення:
TAUE

Що таке тимчасові облікові записи для незареєстрованих користувачів і чому Фонд Вікімедіа працює над цим проєктом?

Тимчасові облікові записи для незареєстрованих користувачів стануть новим видом обліковок. IP-адреси незареєстрованих редакторів більше не будуть публічно видимими. Лише ті, хто бореться зі спамом, вандалізмом, переслідуваннями та дезінформацією, матимуть доступ до IP-адрес.

Наразі будь-хто може редагувати вікі Вікімедіа, не маючи облікового запису Вікімедіа або не входячи в систему. MediaWiki, програмне забезпечення, на якому працюють проєкти Вікімедіа, записує і публікує вашу IP-адресу у публічному журналі, якщо ви редагуєте без входу в систему. Будь-хто, хто шукає вашу IP-адресу, її знайде.

Проєкти Вікімедіа мають гарну причину, щоб зберігати й публікувати IP-адреси: вони відіграють критичну роль у відвертанні вандалізму й переслідувань від наших вікі.

Однак ваша IP-адреса може повідомити, звідки ви редагуєте, і може бути використана для ідентифікації вас чи вашого пристрою. Це викликає особливу стурбованість, якщо ви редагуєте з території, де наші вікі вважаються контроверсійними. Публікування вашої IP-адреси може допомогти іншим вас знайти.

З огляду на зміни до законів і стандартів щодо приватності (наприклад, появу Загального регламенту захисту даних (GDPR) та глобальну дискусію про приватність, яку він почав), Юридична команда Фонду Вікімедіа вирішила захистити приватність користувачів, прибравши IP з публічного доступу. Однак ми продовжуватимемо надавати доступ користувачам, яким треба бачити їх, щоб захищати вікі.

Нам відомо, що ця зміна вплине на поточні процедури боротьби зі зловживаннями. Ми докладаємо зусиль для розробки чи підтримання доступу до інструментів, що можуть визначати і блокувати вандалів, ляльок, користувачів з конфліктом інтересів та інших зловмисників після приховання IP.

Часові рамки

Останнє редагування: листопад 2023.

 • Впровадження у testwiki — березень 2024
 • Впровадження у перших пілотних вікі — не раніше квітень 2024/травень 2024

Заяви юридичного відділу Фонду Вікімедіа

березень 2023

Привіт! Ми опублікували нову політику: Політика:Доступ до IP-адрес тимчасових облікових записів. Вона містить пояснення про те, як користувачі можуть отримати доступ до IP-адрес. Пізніше ми оновимо розділ щодо використання IP-адрес. У ньому буде інформація про те, як і де відбуватиметься доступ до IP-адрес, а також про те, що вноситиметься у журнал доступу. Існує також нова сторінка частих запитань. Обидві сторінки використовують термін «тимчасові облікові записи». Він походить з першої версії програмного забезпечення (МЖП). Більше інформації про МЖП скоро з'явиться на цій сторінці. Запрошуємо вас залишати коментарі на сторінці обговорення.

Новини

September 2023: Нові функції, нові назви і Вікіманія

 

Новини проєкту

 • Формат імен тимчасових облікових записів. Формат імен тимчасових облікових записів буде ~YYYY-nnnnn-nnn. YYYY — це рік створення тимчасового облікового запису. N-послідовність є унікальним ідентифікатором тимчасового імені користувача. Наприклад, тимчасовий обліковий запис, створений у 2023 році, може виглядати так: ~2023-27459-041. Префікс року допомагає визначити вік тимчасового облікового запису. Це дає інформацію патрульним або будь-кому, хто хоче спілкуватися з цим редактором. Ми прийняли рішення після обговорень на сторінці обговорення у вікі й у Фабрикаторі (T337103). Дякуємо всім, хто брали участь у цих розмовах!
 • Зміни в команді та очікуваний час початку впровадження. Команда інструментів боротьби з переслідуваннями об'єдналася із Командою інструментів довіри та безпеки. Новосформована команда називається Продукти довіри та безпеки. Вона матиме розширену сферу діяльності. Ця зміна структури може вплинути на часові рамки цього проекту. У нас буде більше новин, коли ми розробимо план дій для нової команди. Наші поточні прогнозовані терміни для цього проекту такі:
  • Впровадження у testwiki — січень 2024
  • Впровадження у перших пілотних вікі — з березня 2024
 • Сторінка частих запитань. Ми створили сторінку частих запитань (FAQ). Ми розширимо й оновимо її у найближчі тижні і місяці.
 • Новини про Вікіманію і зміну назви проєкту. На Вікіманії в Сінгапурі ми представили новини проєкту. Ви можете подивитися слайди презентації. Також є запис повної презентації, доступний на YouTube. На Вікіманії ми використовували колишню назву проекту, IP Masking. Після цього ми вирішили змінити її на «тимчасові облікові записи для незареєстрованих редакторів», або ж просто тимчасові обліковки. Вона представляє наші зміни простими словами, без технічної метафори.

Нові функції

 • Глобальне блокування. Ми працюватимемо над глобальним блокуванням для зареєстрованих і тимчасових користувачів. Наразі глобальне блокування працює тільки для IP-адрес і діапазонів. Уже давно існує запит на розширення цієї функції, щоб мати змогу блокувати і користувачів теж. Ми будемо визначати цю функцію і розвивати її упродовж наступних декількох місяців. Ви можете стежити за оновленнями у завданні на Фабрикаторі (T17294).
 • Глобальний внесок користувача. Ми впровадимо функцію глобального внеску користувача у MediaWiki. Зараз вона існує як інструмент GUC. Наша зміна дозволить користувачам легше бачити внесок облікового запису у різних проєктах. Це робитиметься на спеціальній сторінці. Це буде особливо корисно, коли увійдуть в дію тимчасові обліковки. Технічні подробиці див. у T337089.

––
З найкращими побажаннями,
команда «Продукти довіри і безпеки»

Для дискусій на тему скористайтесь, будь ласка, сторінкою обговорення проєкту. Якщо до цього релізу є питання, не вагайтеся залишати повідомлення на сторінці обговорення проєкту або писати Шимонові Грабарчуку.