צוות זכויות האדם/השפעה של המלחמה בעזה ובישראל

This page is a translated version of the page Human Rights Team/Impact of the war in Gaza and Israel and the translation is 100% complete.
 Overview Human Rights and Wikimedia HRIG CEE Statement Digital Safety Glossary Crisis in Gaza & Israel 

השפעת המשבר בעזה ובישראל

כקרן אנו ממשיכים להביא דאגה עמוקה על המצב המתמשך בעזה ובישראל. לשם כך, אנו ממשיכים לספק תמיכה באמצעות Human Rights Team לויקימדיה הזקוקים לסיוע. ניתן להגיע לצוות דרך talktohumanrights@wikimedia.org עבור משאבים כגון אבטחה דיגיטלית, מדריכים ורשתות תמיכה. אנו קוראים לכולם להיות זהירים ולהעלות את דאגות הבטיחות וזכויות האדם באמצעות ערוצים פרטיים כדי להימנע מסיכון עמיתינו המתנדבים. כמו תמיד, חברי קהילה המתמודדים עם איומים מיידיים של פגיעה פיזית או רדיפה מוזמנים להתריע על emergency@wikimedia.org. אנו מעריכים מאוד את שיתוף הפעולה ההדוק המתמשך עם בעלי תפקידים רבים דרך ערוצים ושיחות כאלה.

שיטות הטובות ביותר בביטחון דיגיטלי וקימידיה

שיטות הטובות ביותר בביטחון דיגיטלי וקימידיה

המצב ממשיך להתפתח במהירות ומהווה סיכונים חמורים לבטיחות ובטחון הפרטים. הקרן ממליצה לכל ויקימדיה הממוקמים באזורים מושפעים לשמור על אמצעי הזהירות הפיזיים כפי שהומלצו על ידי ממשלותיהם - היכן שההנחיות כאלה זמינות ומעשיות. לדוגמה, ה משרד החוץ האמריקאי (נכון לנובמבר 2023) ממליץ:

  • לשמור על רמה גבוהה של מודעות למצב ולנהוג בזהירות בכל עת, במיוחד במחסומים ובאזורים אחרים עם נוכחות משמעותית של כוחות הביטחון;
  • הימנעו מופגמות ואנשים רבים;
  • פעל לפי הנחיות גורמי הביטחון והחירום;
  • להיזהר מהפעילות חשודיות, כולל פריטים ללא מעקב, ולדיווח על כך למשטרה המקומית;
  • למד את המיקום של מקלט הפצצות הקרוב ביותר או מקלט מוקשה אחר.

מידע דומה עשוי להיות זמין דרך משרד החוץ של ארצך, כגון הייעוץ שהוצאו על ידי ממשלות אוסטרליה, קנדה, קוסטה ריקה, אירלנד, ניו זילנד, and the בריטניה.