Nápověda:Zamčené stránky

This page is a translated version of the page Help:Protection and the translation is 100% complete.

Zamčení znemožní velkému množství uživatelů editovat konkrétní stránku. Právo zamknout stránku mají pouze správci. Běžné stránky se většinou zamykají maximálně na tři měsíce. Zamčení se používá u stránek, které slouží ke správě projektů či jsou opětovaně vandalizovány. Často se zamykání používá jako alternativy k blokování.

  • Polozamčení stránky znemožní editaci nepřihlášeným a nově registrovaným uživatelům. Běžně se tento stupeň ochrany používá proti vandalismu.
  • Zamčení stránky znemožní editaci všem uživatelům kromě správců. Tento stupeň ochrany se používá zejména pro ochranu stránek sloužících ke správě projektů a při editačních válkách.

Portugalská Wikipedie má střední úroveň ochrany mezi oběma výše uvedenými. Pokud je stránka chráněna touto úrovní, mohou ji upravovat, přesouvat, nahrávat a/nebo vytvářet pouze administrátoři a automatičtí správci. Anglická Wikipedie má také dvě mezilehlé úrovně ochrany mezi dvěma předchozími. Jedna je omezena pouze na jmenný prostor šablony, který mohou upravovat pouze administrátoři a editoři šablon. Existuje také "rozšířená potvrzená" ochrana, která se používá tam, kde se polomčení ukázalo jako neúčinné. Tato úroveň ochrany umožňuje editovat všem administrátorům a všem editorům s 30denní praxí a celkovým počtem 500 editací.

Související stránky