Fundraising 2011/Jimmy Letter 002/sk

Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Peniaze sú fajn. A reklama nie je zlá. Ale tu pre ňu nie je miesto. Na Wikipédiu jednoducho nepatrí.

Wikipédia je niečo špeciálne. Podobá sa verejnej knižnici alebo parku. Je to stav mysli. Je to miesto, kam si môžeme prísť popremýšľať, učiť sa, či podeliť sa o znalosti s ostatnými.

Keď som Wikipédiu zakladal, premýšľal som, že z nej spravím dobre zarábajúcu firmu s reklamnými banermi. Našťastie som sa rozhodol spraviť niečo rozumnejšie a aby sa Wikipédia dostala tam, kde je dnes, ubehli roky naplnené ťažkou prácou. Našu misiu sa snažíme dokončiť a odpad nechávame pre iných.

Porovnanie s piatimi najnavštevovanejšími stránkami (Wikimedia Foundation , nezisková organizácia Wikipedia):

  • Google: 1 000 000 serverov, 24 000 zamestnancov
  • Facebook: 60 000 serverov, 2 000 zamestnancov
  • Microsoft: 220 000 serverov, 90 000 zamestnancov
  • Yahoo: 50 000 serverov, 13 900 zamestnancov
  • Wikipedia: 370 serverov, 95 zamestnancov

Wikipédia je 5. najnavštevovanejšia stránka na internete a každý mesiac ju navštívi 470 miliónov ľudí a prečíta si miliardu stránok.

Ak každý, kto si prečíta tento oznam prispeje $5, budeme peniaze vyberať len raz za rok. Vieme, že nie každý chce alebo môže prispieť, a to je v poriadku. Našťastie sa každý rok nájde dostatočný počet ľudí, ktorí prispejú.

Tento rok nám môžete pomôcť Wikipédiu udržiavať a chrániť príspevkom $5, €10, ¥1000 alebo akoukoľvek inou sumou, ktorú si môžete dovoliť.

Ďakujeme,

Jimmy Wales
zakladateľ Wikipédie