Fundraising 2011/Jimmy Letter 001/et

Translation instructions
  • For pages marked "Missing" or "In progress", click the page title and start translating. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • For pages marked "Needs updating", compare the page to the source page and update the translation accordingly. When you are done, click "edit status" and change the status to proofreading.
  • It is important to have someone else proofread the translated page! If you have proofread a page and it is ready for publication, click "edit status" and change that page's status to ready.
  • If you are changing something that has already been published, change its status back to ready for it to be published again.

If you have any questions or feedback regarding the translation process, please post them here. Translation FAQ

Olen vabatahtlik.

Vikipeedias tehtud töö eest ei maksta mulle sentigi, ja ei maksta ka ülejäänud tuhandetele vabatahtlikele autoritele ja toimetajatele. Vikipeediat asutades oleksin võinud teha sellest kasumitaotlusliku ettevõtte ja kasutada raha sisse toovaid reklaamribasid, aga otsustasin teha midagi teistsugust.

Äril pole viga. Reklaamid pole kurjast. Aga need ei kuulu siia. Mitte Vikipeediasse.

Vikipeedia on midagi erilist. See on nagu raamatukogu või avalik park. See on justkui mõistuse tempel. See on koht, kuhu saame minna, et mõelda, õppida ja teadmisi teistega jagada. See on inimkonna jaoks ainulaadne ettevõtmine, esimene omasugune ajaloos. See on üldkasulik ettevõtmine, et tuua vaba entsüklopeedia iga viimase kui inimeseni.

Iga inimeseni.

Kui igaüks 400 miljonist Vikipeedia kasutajast annetaks 5 dollarit, oleks meil raha 100 korda rohkem kui tarvis. Oleme väike organisatsioon ning et hoida meid sellise ja tõhusana, olen aastate jooksul kõvasti tööd teinud. Me täidame seejuures oma eesmärgi ja pillamise jätame teistele.

Et teha seda reklaame kasutamata, vajame sind. Sina oled see, kes hoiab unistuse elus. Sina oled see, kes lõi Vikipeedia. Sina usud, et see mõtisklus- ja õppimiskoht on väärtuslik.

Palun kaalu sel aastal 5, 20 või 50 euro või muu jõukohase summa annetamist, et Vikipeediat hoida ja toetada.

Aitäh

Jimmy Wales
Vikipeedia asutaja