Fundraising 2007/Fundraising FAQ - translation/he

מתי ייפתח מבצע ההתרמה?

ב-22 באוקטובר 2007

מתי יסתיים מבצע ההתרמה?

ב-22 בדצמבר 2007

איך אפשר לעזור בפרסום המבצע?

בכל דרך שרק תוכלו! ספרו עליו לחברים ולקרובי-משפחה. שימו לחצנים ובאנרים בבלוגים שלכם. הוסיפו את הטקסט הבא לחתימה בדואר האלקטרוני: ויקיפדיה מתקיימת מתרומותיכם! שלחו תרומה לקרן ויקימדיה עוד היום: http://donate.wikimedia.org

איך אפשר להעביר תרומה? (באילו שיטות, באיזה מטבע, וכדומה)

כדי לתרום, אנא בקרו באתר http://donate.wikimedia.org. אתם יכולים לתרום באמצעות כל כרטיסי-אשראי ידוע (ויזה, מסטרכארד, דיסקאבר או אמריקן אקספרס), באמצעות PayPal או Moneybookers, באמצעות הפקדה ישירות לחשבון הבנק שלנו בבלגיה, או באמצעות שליחת המחאה (צ'ק) למטה הקרן. אתם יכולים לשלוח המחאות בכל מטבע. גם תרומה ביתר הדרכים יכולה להיעשות בכמה מטבעות, אם כי לא בכולם.

לאן לשלוח את ההמחאות?

שלחו המחאות לכתובת הבאה: Wikimedia Foundation, Inc., P.O. Box 919227, Orlando, FL 32891-9227, United States.

האם התרומות מוכרות לצורכי מס?

התרומות מוכרות לצורכי מס בארצות הברית. אזרחי קנדה רשאים לנכות את סכום התרומה מהכנסותיהם בארצות הברית.

איך אני מקבל קבלה על התרומה?

כל מי שתורם יותר מ-100 דולר (ארה"ב), מקבל אוטומטית קבלה דרך אמצעי ההתקשרות שסיפק בעת התרומה. אפשר לבקש קבלה על סכום נמוך יותר על-ידי שליחת דואר אלקטרוני לכתובת donate @ wikimedia.org. יש לספק אמצעי התקשרות ולציין את אופן התרומה ואת הסכום.

ומה אם אני גר מחוץ לארצות הברית?

אפשר לבקש קבלה, אבל התרומות מוכרות לצרכי מס בארצות הברית בלבד.

אם אשלח לכם תרומת-ענק, האם אזכה לשי מיוחד?

בהחלט. השנה, מי שתורם סכום בין 10,000 ל-24,999 דולר (ארה"ב) יקבל שיחת טלפון אישית מג'ימי ויילס, מייסד ויקיפדיה. (יש לציין את מספר הטלפון יחד עם משלוח התרומה). מי שיתרום 25,000 דולר (ארה"ב) ומעלה יזכה לארוחת-ערב עם ג'ימי.

האם אוכל להעניק לכם תרומה מוגבלת או מכוונת - כלומר, האם אוכל לתרום למטרה מסוימת, כך שהכסף לא ישמש למטרות אחרות?

מוסדות ללא מטרות רווח בארצות הברית - בהם קרן ויקימדיה - חייבים לכבד הגבלות המוטלות על-ידי התורמים. כלומר, אם תפרטו כיצד יש להשתמש בתרומתכם, אנחנו נכבד את בקשתכם או נחזיר לכם לכם את תרומתכם. אבל לפני שאתם מחליטים לעשות כן, אנא קחו בחשבון שתרומות בלי מגבלות מועילות לנו הרבה יותר. בשל צמיחתם המהירה של מיזמי ויקימדיה, אנחנו זקוקים לתרומות ללא כל הגבלות, כדי לשמור על גמישות.

אלו סכומים מוטב לתרום?

אפשר לתרום כל סכום שרק תרצו. פירטנו מספר אפשרויות: 200, 100, 60 ו-40 דולר ארה"ב, כדי להראות מה תהיה ההשפעה של כל דולר שייתרם. יש לשים לב כי אלא אם ביקשת במפורש, תרומתך, ללא תלות בגובהה, תועבר לחשבון כללי ולא תיועד לצרכים מסוימים.

אם איני יכול להרשות לעצמי לתרום, או איני מעוניין, מה עוד ביכולתי לעשות על מנת לתמוך בקרן ויקימדיה?

ישנן דרכים רבות בהן ביכולתך לתמוך בנו, וזמנך חשוב לנו ממש כמו תרומה כספית. ביכולתך ללמד את אחד מחבריך כיצד לערוך בוויקיפדיה. ביכולתך להעלות מספר תמונות לוויקישיתוף תחת רשיון תוכן חופשי. או לחלוק את אהבתך לוויקיפדיה על-ידי משלוח תמונה לקבוצת "מדוע אני אוהב את ויקיפדיה?" באתר פליקר.

מהו היעד הפיננסי למבצע גיוס-התרומות הנוכחי?

השנה איננו מכריזים על כל יעד פיננסי. אולם, אנו נספר לך מה סך התרומות שהצלחנו לגייס.

מדוע אינכם מכריזים על יעד?

קיימנו מספר דיונים פנימיים בשאלה האם להכריז על יעד, וטיעונים טובים הועלו בזכות מגוון עמדות בנושא. לבסוף, החלטנו שלא לעשות כן. רצינו במקום זאת להתנסות במניית מספר האנשים שהעלו תרומות, ולאו דווקא במספר הדולרים שנתרמו. דבר זה פשוט נראה תואם יותר לרוח מיזמינו.

אם אין לכם יעד פיננסי, כיצד תקבעו אם המבצע הצליח?

השנה, אנו מנסים דבר-מה חדש. אנו מתגאים בעובדה ש-96% מתקציב הקרן נובע מתרומותיהם של אנשים פרטיים, רובן קטנות למדי. (היתרה מגעת ממספר מצומצם של מקורות הכנסה נוספים, לרבות מכירות חולצות וכדומה). דבר זה אומר לנו שאנו משרתים אנשים רבים ומגוונים. השנה, נמדוד לראשונה את הצלחת מבצע גיוס-התרומות לא על-ידי ספירת הדולרים שנתרמו כי אם על-ידי מניית מספר התורמים. אנו חושבים כי דבר זה תואם את רוחו מיזמינו ואתוס שיתוף-הפעולה שלהם.

מה תעשהו בכסף?

ראשית, נזדקק לכסף כדי לשמור על זמינות מיזמינו מעל גבי הרשת: לשלם בעבור שרתים, רוחב-פס, מתחם-משרדים וצרכים הכרחיים אחרים. שנית, אנו רוצים למקד יותר את תשומת לבנו בפיתוח תוכניות, ובמיוחד בקהילות הסובלות מתת-יצוג במיזמינו, שלחלקן גישה מועטה עד אפסית למקורות מידע חינוכיים. כך, למשל, בתחילת נובמבר נקיים מספר אירועי "אקדמיית ויקיפדיה" בדרום אפריקה, בתקווה להגדיל את מספר הוויקיפדים התורמים בשפות אפריקאיות. אנו תקווה כי נוכל לעשות עוד משימות מתן סיוע לנזקקים מסוג זה. תקציב התפעול שלנו לשנת 2007-8 עומד על 4.6 מ'. ביכולתך לראות כיצד הוא מוקצה בעמוד סקירת התקציב שלנו.

מהי אקדמיית ויקיפדיה?

האקדמיות הינן אירועים ציבוריים שמטרתם לעודד אנשים לכתוב בוויקיפדיה. הם מוקדשים לרוב לתחום-דעת אחד (לדוגמא, מתמטיקה), או שפה מסוימת, לרוב שפה מוחלשת או בסכנת הכחדה. האירועים מתקיימים למן שנת 2005 בזכות פרנק שולנברג מן הוויקיפדיה הגרמנית.

כיצד ויקיפדיה מסייעת לתמוך בגיוון שפות?

ויקיפדיה היא אחד ממקורות-היעץ המועטים הזמינים בשפות כגון מאורי (שפה מזרח-פולינזית המדוברת בניו-זילנד), סוואהילית (שפת באנטו המצויה בשימוש באפריקה שמדרום לסהרה), סורביאנית עילית (שפה סלאבית המדוברת במזרח גרמניה) ובאסקית (שדובריה בצפון-מרכז ספרד ודרום-מערב צרפת).

כיצד ויקיפדיה מסייעת לאנשים במדינות מתפתחות?

תוכניות חינוכיות במדינות מתפתחות עושות שימוש בתכנינו בדרכים פנומנליות. תכנינו זמינים ברחבי העולם מעל גבי תקליטורי DVD, ספרים או מחשבים-נישאים מוזלים במסגרת תוכנית "מחשב-נישא לכל ילד".

היכן אוכל למצוא את תוצאות ביקורת-החשבונות האחרונה של הקרן?

ביקורת-החשבונות לשנת 2007 נמצאת בעיצומה. אנו מצפים להשלמתה עד לשלהי נובמבר. אנו נפרסם את דו"ח הביקורת באתר האינטרנט של קרן ויקימדיה מיד לכשיושלם.

היכן אוכל למצוא את טופס 990?

טופס 990 האחרון הוא בעבור השנה התקציבית שהסתיימה ב-30 ביוני, 2006, ואפשר למוצאו כאן. טופס 990 לשנת התקציב האחרונה, 2006-7, יועלה לאתר הקרן ברגע שדו"ח הביקורת לשנת 2006-7 יושלם.

האם השנה יהיו גופים שיכפילו את סכום התרומות מאנשים פרטיים - ואם כן, כיצד זה יעבוד?

כן. כמו תמיד, הודעה בראש האתר תופיע בכל עמוד מיזם בימים בהם תרומות תוכפלנה. ההודעה בראש האתר תוסר בתום כל יום, ברגע שהסכום המיועד ייצבר.

כיצד מבצע גיוס-התרומות מקודם בציבור הרחב?

אנו מקדמים את המבצע בדרכים רבות. ראשית, אנו מפרסמים באנר בראש כל עמוד באתרינו, בכלל המיזמים. שנית, אנו שולים הודעות לתקשורת בכל רחבי העולם, וג'ימי ופלורנס יערכו ראיונות עם אמצעי תקשורת. שלישית, אנו מבקשים מחברי הקהילה לקדם את מבצע גיוס-התרומות במגוון דרכים וליידע את חבריהם וקרובי-משפחתם לגביו.

היכן אוכל למצוא את הסרטון של ג'ימי?

סרטון זה זמין בכתובת http://wikimediafoundation.org/donate/2007/psa/.

אם עשיתי טעות בתרומה, מה אפשר לעשות?

אם תרמת סכום לא נכון או שגית בכל דרך אחרת, אנא שלחו לנו דואל שיסביר את המצב, לכתובת donate @ wikimedia.org. אנא הבטיחו שהדואל יכלל את את אמצעי ההתקשורת עמם וכל פרט נוסף שתוכלו לזכור באשר לתהליך התרומה (למשל, סכום, דרך התרומה וגו).

מה משמעות המונה בראש באנר המבצע באתר?

המונה משקף את מספרן הכולל של התרומות שהועלו במסגרת מבצע גיוס-התרומות. השנה, אנו סופרים ומקדמים את מספרן הכולל של התרומות ולא את סכום הדולרים שנתרמו. אנו סבורים כי דבר זה נאמן יותר לטבעם השיתופי ומוּנע-המתנדבים של מיזמינו.

מה מקור הציטוטים המתחלפים בבאנר שבראש האתר?

אלה הם ציטוטים אמיתיים ממשתמשים אמיתיים במיזמינו. שמנו אותם בראש האתר עלמנת להראות כי אנשים אמיתיים משתמשים במיזמים ומעריכים אותם, ולתת להם במה כדי שיוכלו לספר לנו מדוע.

היכן ניתן למצוא את מדיניות השמירה על פרטיות התורמים שלכם?

הנה מדיניות שמירת פרטיות התורמים.