Exopedianism/tr

Community
Anti-wiki
Conflict-driven view
False community
Wikiculture
Wikifaith
The Wiki process
The wiki way
Darwikinism
Power structure
Wikianarchism
Wikibureaucracy
Wikidemocratism
WikiDemocracy
Wikidespotism
Wikifederalism
Wikihierarchism
Wikimeritocracy
Wikindividualism
Wikioligarchism
Wikiplutocracy
Wikirepublicanism
Wikiscepticism
Wikitechnocracy
Collaboration
Antifactionalism
Factionalism
Social
Exopedianism
Mesopedianism
Metapedianism
Overall content structure
Transclusionism
Antitransclusionism
Categorism
Structurism
Encyclopedia standards
Deletionism
Delusionism
Exclusionism
Inclusionism
Precisionism
Notability
Essentialism
Incrementalism
Article length
Mergism
Separatism
Measuring accuracy
Eventualism
Immediatism
Miscellaneous
Antiovertranswikism
Mediawikianism
Post-Deletionism
Transwikism
Wikidynamism
Wikisecessionism
Redirectionism

čeština (cs) · Deutsch (de) · English (en) · Bahasa Indonesia (id) · italiano (it) · Türkçe (tr) · português (pt) · русский (ru) · +/−

Exopedianism, Vikipedi projesinin sosyal ve kurumsal taraflarından çok ansiklopedik tarafına odaklanan felsefe. Burada ansiklopedik taraftan kasıt maddeler ve maddelerle ilişkili içeriklerdir. Bu felsefeyi benimsemiş kullanıcılar exopedianlar ismiyle anılır. Ve metapedianlar tayfasının karşıtı bir tavır sergilerler. Mesopedianlar tayfa ise görüş olarak bu ikisinin arasında bir yerdedir.

Exopedianlar, diğer kullanıcılar tarafından soğuk ve ilgisiz görülebilirler...due in part to a personal focus on contributing and editing content on Wikipedia rather than interacting with users. Bu kullanıcılar belki de bir Vikipedi hesabına bile sahip olmayabilir, tüm katkılarını anonim olarak sürdürürler. However, they may interact on certain internally related areas of Wikipedia when articles they are focused on are altered in some fundamental ways: birleştirme, silme, seçkin içerik üretme vb.

Şu anda, exopedianlar için metapedianlar gibi organize olmuş bir grup bulunmamaktadır. and it is unlikely that there will ever be one since an organized group would be contrary to exopedianism itself.

Ayrıca, Exopedianist oldukları ileri süren kullanıcılar için -- Wikipedia:Category:Exopedianist Wikipedians -- bir kategori ve kullanıcı kutusu bulunmaktadır.