Election candidates 2006/Charles Matthews/Cs

Charles MatthewsEdit

Uživatel Charles Matthews
Skutečné jméno Charles Matthews
 
2006
Bydliště Cambridge, Velká Británie
Věk 52
Uživatelská stránka (stránky) en:User:Charles Matthews
Účastník projektů Wikimedia od 2003
Projekty, kterých se účastním en-wikipedia
Jazyky, ve kterých přispívám angličtina (překlady do angličtiny, interwiki)
Odkaz(y) na seznam příspěvků anglická Wikipedie
Prohlášení Jako kandidát nabízím zkušenost a dovednosti, které budou pro člena správní rady Wikimedie užitečné. Nejsem technicky zaměřená osoba a v záležitostech Wikimedie jsem dosud nebyl aktivní, neboť jsem se soustředil na anglickou Wikipedii.

Žádnou předlohu pro WMF jako součást volebního programu nepřináším. Můj manifest nicméně praví, že určité věci bude třeba vypilovat. Jakmile implementujeme nejlepší dostupné zkušenosti s dálkovým vzděláváním, jakmile si uvědomíme, že skutečný obsah závisí na autorech z konce Gaussovy křivky (abych použil působivého slovníku), bude jasné, že budeme muset současně zvýšit naši celkovou inteligenci, jakož i schopnosti v humanitním směru. Naším cílem musí být vytvořit dílo vyčerpávající, ale zároveň srozumitelné a rozumějící v globálním měřítku. Omlouvám se českým čtenářům, že se anglická jazyková hříčka při překladu vypařila. Nicméně věřím, že shledáte mé slogany dostatečně ambiciózními.


O mně: Deset let jsem působil v akademickém prostředí (1978-1989) jako postdoc, na Cambridgeské univerzitě, ve Francii a v USA. Od té doby jsem pracoval jako dobrovolník na různých místech, mimo jiné jsem se zabýval propagací a sháněním sponzorských příspevků. Napsal jsem dvě knihy, z toho jedna, jejímž spoluatorem je přítel z Koreje, vyšla online, druhá konvenčním zůsobem. Kromě toho jsem napsal více než 100 článků. Cestoval jsem v Japonsku, Jižní Korei a nedávno v Ugandě, kde jsem v červnu přednášel o Wikipedii. Mluvím obstojně francouzky a trochu rusky. Jsem ženatý rodič.


Úloha správní rady: která jiná online komunita se dostane k tomu, aby si najímala vlastní zaměstnace pro vlastní podporu? Rada má na starosti nejdůležitější kus hypertextu, který kdy existoval. Zvláštnosti prostředí Wikipedie, jako wiki kultura, motivující pracovní atmosféra a hodnotné příspvěvky jsou stejně důležité jako finanční otázky. Rozsah projektů Wikimedia je nyní takový, že je občas potřeba něco přímo řídit, ale hlavní výzvou je spojovat lidi pracující na wiki v rámci projektů a obecných cílů. V každodením provozu je potřeba nezapomínat na staré osvědčené principy fungování wiki.

Stručně, mám zkušenosti z reálného života, komunikační dovednosti a tradiční wiki přístup.

Dotazy pokládejte zde User:Charles Matthews/WMF Board Election 2006