Community Wishlist Survey 2022/Citations/Cite extension enhancement/Proposal/pl

This page is a translated version of the page Community Wishlist Survey 2022/Citations/Cite extension enhancement/Proposal and the translation is 91% complete.
  • Problem: Istnieje potrzeba kontroli widoczności tekstu w zależności od tego, czy w <reference group=… /> zwraca pustą listę, czy też są przypisy w buforze.

Na Wikiźródłach typowa strona w przestrzeni głównej jest raczej sama w sobie bardzo krótka, jednak trunskluduje ona duże ilości tekstu z innych stron wiki.

Informacje o
tytule,
autorze itp.
<pages index=… from=… to=… />
==References==
<references/>

[[Category:…]]

Sekcja ==Przypisy== ⏎ <references /> (lub szablon zawierający podobną funkcjonalność) powinien się znaleźć na stronie tylko wtedy, gdy pojawią się faktycznie przypisy. Z drugiej strony goła lista bez poprzedzającego nagłówka nie wygląda schludnie i dobrze.
Zmiany w transkludowanych stronach mogą powodować, że sekcja z przypisami stanie się konieczna lub też zbędna. Z drugiej strony w związku ze specyficznym procesem redagowania tworzenia stron z reguły nie wiadomo z góry, czy taka sekcja będzie potrzebna czy nie. Trzecim powodem jest fakt, że przy tworzeniu serii stron (np. poszczególne rozdziały książki), bardzo pożądane jest tworzenie ich w sposób zautomatyzowany i dopasowywanie jedynie numerów stron w tagu <pages ...>.

  • Proposed solution: dodatkowy parser hook do rozszerzenia Cite. Nazwijmy go roboczo <refEmpty>.


so

<refEmpty group=ABC >==References== ⏎ <references/></refEmpty>
ukrywałby zawartość gdy bufor przypisów jest pusty lub wyświetlał gdy tekst jest potrzebny.