Опитування побажань спільноти 2021

This page is a translated version of the page Community Wishlist Survey 2021 and the translation is 56% complete.
Опитування побажань спільноти 2021 завершилося.

Загалом: 268 пропозицій, 1773 дописувачі, 8596 голосів на підтримку

Переглянути випадкову пропозицію

Категорії
Натисніть на категорію, щоб переглянути пропозиції

Адміни та патрульні
25 пропозицій
Протидія переслідуванням
3 пропозиції
Боти і додатки
15 пропозицій
Категорії
12 пропозицій
Примітки
12 пропозицій
Редагування
39 пропозицій
Різне
27 пропозицій
Мобільний перегляд та застосунки
18 пропозицій
Мультимедіа та Вікісховище
31 пропозиція
Сповіщення
7 пропозицій
Читання
13 пропозицій
Пошук
9 пропозицій
Переклад
10 пропозицій
Списки спостереження
17 пропозицій
Вікідані
21 пропозиція
Вікіджерела
5 пропозицій
Вікісловник
4 пропозиції

 

Starting this July 2021, the team will start engineering work on the following wishes:

We will also begin the product and design research for the following wish:

We fully expect to be able to complete more wishes than the above. The above list is only what is in our plate starting this July.

How did we arrive at our next steps? We recently completed the 2021 Wish prioritization process.

 

Усі фази опитування починаються і закінчуються о 18:00 UTC.

  • Подача, обговорення та розгляд пропозицій: 16 листопада – 30 листопада 2020
  • Community Tech переглядає та впорядковує пропозиції: 23 листопада – 7 грудня 2020
  • Голосування за пропозиції: 8 грудня – 21 грудня 2020
  • Публікація результатів: 23 грудня 2020

 

Привіт усім!

Ми раді поділитися оновленням щодо Опитування побажань спільноти 2021. Це буде наше шосте щорічне опитування, і ми вирішили оновити процес:

Один список завдань до виконання на рік: Тепер команда матиме тільки один список завдань на рік. Це означає, що кожного року волонтери голосуватимуть за новий список завдань. Вони можуть пропонувати нові побажання або повторно пропонувати старі. Коли голосування закінчиться, матимемо один новий список завдань. Це відрізняється від попереднього формату, який дозволяв працювати над багатьма відкладеними завданнями. Цією зміною ми можемо спростити нашу роботу, забезпечити роботу над найбільш важливими побажаннями і щороку повторно оцінювати старі побажання.

Статус побажань 2019 та 2020, що залишилися: Є 3 побажання, що залишилися з опитувань 2019 і 2020, над якими робота ще не велася. Оскільки вони отримали велику кількість голосів, ми включимо їх в список невиконаних завдань на 2021. Зі списку побажань 2019 буде включено два: назва розділу в різниці версій та іменовані примітки у візуальному редакторі. Зі списку побажань 2020 над чотирма побажаннями ми вже працювали чи почали працювати. Є одне побажання зі списку 2020, над яким робота ще не велася, тож воно також буде включене у список на 2021: використання Вікіджерел як джерело цитат для Вікісловника. Ви можете переглянути наш звіт про стан списку побажань 2019.

Дослідження та регулярні оновлення замінюють «топ 10»: Ми вирішили, що більше не будемо визначати число (такого як «п'ятірка» чи «десятка лідерів») наперед. І ось чому: команди розвитку програмного забезпечення зазвичай проводять детальні дослідження перш ніж братися за проєкт. Таким чином вони можуть визначити, чи проєкт здійсненний, зрозуміти, скільки часу на нього може піти, і визначити потенційні ризики. У поточному процесі списку побажань ми цього не робимо, що часто веде до затримок, стресу і спантеличення. Ми хочемо це виправити.

За новою системою ми будемо досліджувати проєкти, перш ніж за них братися. Ми оцінюватимемо побажання у порядку популярності, зверху донизу. Під час фази наших досліджень ми аналізуватимемо такі критерії: популярність (тобто кількість голосів), розміри і масштаб проєкту, рівень технічної здійсненності, ризики та залежності, а також потенційні конфлікти з іншими командами. Коли наш аналіз буде завершено, ми поділимося його результатами. Це означає, що ми й далі працюватимемо над кількома проєктами на рік, — ми просто будемо краще комунікувати те, за що ми можемо чи не можемо взятися (і чому), а також ділитимемося оновленнями упродовж року щодо порядку роботи над проєктами.

Окремі списки лідерів за категоріями: Ми збережемо звичайну структуру показу усіх пропозицій, відсортованих за кількістю голосів, у загальній таблиці. На додачу, ми тепер матимемо також окремі таблиці лідерів для кожної категорії. Таким чином ми зможемо працювати над пропозиціями, які є популярними для великих спільнот (із загальної таблиці) та недопредставлених спільнот (з окремих таблиць). Ми скористаємося викладеними вище критеріями, щоб вибрати пропозиції, над яким працюватимемо.

Навіщо ці зміни? Ми знали, що процес списку побажань готовий до оновлення. За роки, що минули, побажання стали більшими та складнішими, і нам хотілося покращити нашу комунікацію з волонтерами. На додачу, ми хотіли продовжити задовольняти побажання менших спільноти (як ми зробили у списку побажань 2020) та важливі побажання усіх вікімедійців (як ми робили у попередніх). Це вилилося у ряд обговорень про те, як ми можемо покращити процес. Із цих обговорень ми вийшли з ось такими змінами. Загалом, ми сподіваємося, що ці зміни зроблять процес списку побажань більш прозорим, сталим та впливовим. Таким чином опитування стане сильнішим на майбутні роки. Дякуємо вам, чекаємо на ваші пропозиції!

 

Технічна команда (Community Tech) — команда Фонду Вікімедіа, що зосереджується на задоволенні потреб активних дописувачів Вікімедіа у покращених інструментах спостереження і модерування. Проєкти, над якими ми працюємо, визначаються спільнотою Вікімедіа через щорічне Опитування побажань спільноти.

Раз на рік активні дописувачі Вікімедіа можуть подавати пропозиції функцій та покращень, над якими було б добре, щоб попрацювала наша команда. Через два тижні ви можете голосувати за ідеї, у яких ви найбільше зацікавлені.

Після завершення опитування, команда Community Tech вибере деякі пропозиції, над якими буде працювати. Пропозиції вибиратимуть на основі таких критеріїв: популярність (тобто кількість голосів), розмір і масштаб проєкту, рівень технічної доцільності, ризики та залежності, а також потенційні конфлікти з іншими командами. Деякі з інших найбільш підтриманих побажань можуть розглянути розробники-волонтери чи інші команди розробників.

Цей процес опитування розробила Команда технічних побажань у Вікімедіа Німеччина, яка проводить опитування побажань у німецькій Вікіпедії. Процес міжнародного опитування побажань підтримує Команда Community Relations Specialists.

 
Талісман Community Tech: собака в шапці Санти.

Фаза пропозицій — це перші два тижні опитування.

На фазі пропозицій дописувачі з кожного проекту і кожної мови можуть подавати пропозиції функцій та покращень, які вони б хотіли бачити у 2021 році. Пропозиції можна подавати будь-якою мовою. Якщо ви подаєте пропозиції не англійською, ми спробуємо перекласти її, щоб кожен міг почитати і було легше голосувати.

Пропозиції повинні бути чітко сформульованими завданнями, що принесуть пряму вигоду дописувачам Вікімедіа. Пропозиції повинні відповідати на такі запитання:

  • Яку саме проблему ви хочете вирішити?
  • Яких користувачів це зачіпає? (редактори, адміни, редактори Вікіджерел тощо)
  • Як з цією проблемою обходяться зараз?
  • Які запропоновані рішення? (якщо є якісь ідеї)

Ваша пропозиція має бути настільки конкретною, наскільки можливо, особливо там, в окресленні проблеми. Не просто кажіть, що «(функція x) є застарілою», «її треба покращити» чи «вона має багато багів»; цієї інформації недостатньо для того, щоб зрозуміти, що саме треба зробити. Добра пропозиція дає точне пояснення, в чому полягає проблема і на кого вона впливає. Це нормально, якщо Ви не маєте якоїсь конкретної пропозиції щодо рішення або якщо Ви маєте декілька варіантів можливих рішень, але не можете вирішити, який з них є найкращим.

Подання пропозиції є лише початком процесу — двотижневий етап подання пропозицій є часом, упродовж якого спільнота може спільними зусиллями сформулювати пропозицію, яка представляє ідею таким чином, що вона, найімовірніше, пройде етап голосування. Коли хтось подає пропозицію, кожен може сміливо коментувати її і допомогти її вдосконалити — ставлячи запитання і пропонуючи зміни. Дублікати пропозицій можна об'єднувати; дуже широкі пропозиції слід ділити на більш конкретні ідеї. Метою є створення найкращої можливої пропозиції для етапу голосування.

Особа, яка подає пропозицію, повинна розраховувати на власну активність в обговоренні і допомагати вносити зміни до цієї пропозиції під час її обговорення. Зважаючи на це, ми обмежуємо кількість пропозицій до трьох на особу. Якщо Ви опублікуєте більш як три пропозиції, ми попросимо Вас зменшити їх кількість до трьох. Подавайте свої найкращі ідеї!

Подібно до цього, лише зареєстровані користувачі можуть подавати пропозиції, щоб упевнитися, що вони можуть слідкувати за дискусією у списку спостереження і відповідати на запитання. Так, як і з голосуванням, ви маєте бути активним редактором принаймні в одному проекті Вікімедіа. Якщо ви не відповідаєте цьому критерію або досягли свого ліміту пропозицій, але маєте більше ідей, ви можете знайти іншого користувача, який підтримає ваші пропозиції.

Ще одна заувага: пропозиції, які закликають до вилучення або вимкнення функції, над якою працювала команда з продукції ФВМ, виходять за межі можливої сфери Community Tech, і не розглядатимуться у фазі голосування.

 

Так, ви можете подавати деякі пропозиції, що не набрали достатньо голосів підтримки у минулі роки і заслуговують на ще одну спробу.

Якщо Ви вирішите скопіювати пропозицію зі старого опитування в нове, ми очікуємо від Вас, що Ви «переймете» цю пропозицію — тобто будете брати активну участь в обговоренні цієї ідеї, і матимете бажання вносити зміни до цієї пропозиції, щоб зробити її стійкішою ідеєю, коли вона дістанеться до етапу голосування. Як було сказано вище, існує ліміт у три пропозиції на особу, і це стосується також і публікації минулорічних пропозицій.

Буде корисно додати посилання на попереднє обговорення, але будь ласка, не копіюйте минулорічних голосів та обговорення. Якщо в минулорічних обговореннях люди виклали якісь вагомі точки зору, наведіть їхні пропозиції чи застереження в новій пропозиції.

 

Після фази пропозицій ми беремо паузу для розгляду пропозицій, перш ніж почнеться фаза голосування.

Усі активні дописувачі можуть розглядати і голосувати за пропозиції, які вони хочуть підтримати. Ви можете голосувати за стільки різних пропозицій, за скільки хочете. Щоб усе було чесно, лише зареєстровані користувачі можуть голосувати, а голоси з дуже нових облікових записів будуть вилучені.

Враховуються лише голоси «за». Остаточний список побажань буде проранжовано за кількістю голосів «за», від найбільшої. Якщо ви є автором пропозиції, ваш голос підтримки автоматично враховується для вашої пропозиції.

Тим не менш, живе обговорення під час етапу голосування вітається, і якщо Ви хочете розмістити голос «за» чи «проти» з коментарем, можете сміливо це зробити. Ці обговорення можуть допомогти людям прийняти рішення щодо того, чи хочуть вони проголосувати за певні пропозиції. Такі обговорення також накопичують корисні відгуки, які допоможуть спрямувати роботу, яка виконуватиметься упродовж року.

Прийнятним є розумний обсяг агітації. Ви маєте можливість поширити свою ідею серед стількох людей, до скількох Ви зможете достукатись. Не соромтесь звертатись до інших людей у своєму проекті, вікіпроекті, чи групі користувачів. Звісно, це не може включати ляльководства чи чіпляння до користувачів, щоб вони проголосували чи змінили свій голос. Але проведена з добрими намірами кампанія для отримання більшої кількості голосів є цілком прийнятною.

 

Кожна пропозиція повинна відповідати таким критеріям:

  • Пропозиція повинна бути про технічну зміну, а не політичну чи соціальну
  • Пропозиція повинна бути про проблему, а не обов'язково вимагати конкретного вирішення
  • Пропозиція повинна бути добре визначеною проблемою, а не сумішшю та поєднанням різних непов'язаних проблем
  • Пропозиція ще відсутня в дорожній карті іншої команди чи не відхилялася іншими командами в минулому
  • Пропозиція не відхилялася Community Tech у минулому
  • Пропозиція повинна бути у масштабі команди

Команда Community Tech може відхилити пропозиції, які не відповідають цим критеріям.

 

Ранжування голосів «за» створює пріоритетне нагромадження побажань, і команда Community Tech є відповідальною за оцінювання і виконання популярних побажань. Щоб зробити це, Community Tech вивчає побажання, що набрали найбільше підтримки, і розглядає технічні та соціальні фактори ризику, а також фактори ризику, пов'язані з правилами в різних спільнотах.Голоси «проти» й «утримуюсь» дуже допомагають із визначенням потенційних негативних сторін висловлених ідей. У випадку контроверсійних побажань Community Tech збалансовує голосування більш консенсусно-орієнтованим оглядом.

Наприклад, це працювало в опитуванні 2015 року: побажання «додати список спостереження користувачів» набрало багато голосів «за», але також і деякі щирі голоси «проти». Community Tech вислухали всі сторони, і прийняли рішення щодо того, чи старатися втілити проект, чи ні.

 
Кожна собака у шапці Санти працює на Community Tech.

…замість того, щоб зайнятися іншими питаннями зі старіших опитувань?

Основною причиною того, чому ми робимо такі опитування щорічною подією, є наше бажання залучити більше людей! Тепер більше людей знають про команду й опитування, і через рік, коли основні побажання вже будуть виконані, ми очікуємо, що люди будуть ще більш зацікавленими й охочими взяти участь в такому опитуванні. Ми хочемо дати шанс кожному висловити нові ідеї.

Ми також хочемо упевнитися, що старіші ідеї все ще актуальні. У міру розвитку програмного забезпечення, потреби користувачів теж не стоять на місці. Інколи справді гарне торішнє побажання уже не таке важливе, або ж його опис стає застарілим. Проведення опитування кожного року допомагає отримати підтвердження того, що саме потрібно спільноті.

Якщо є побажання з опитування минулого року, які на Вашу думку заслуговують другого шансу, дивіться «Чи можна повторно подати пропозицію з попередніх опитувань?» вище.