CivilServant's Wikimedia studies/Wikipedia study (Persian)

برای مشارکت در یک پژوهش و کمک به بهبود ویکی‌پدیای فارسی ثبت نام کنید!

برای ثبت نام در این پژوهش کلیک کنید.

اگر این پرسشنامه به درستی نمایش داده نمی‌شود: در ابتدا سعی کنید صفحه را در یک مرورگر جدید باز کرده و زبان مرورگر را فارسی کنید. اگر کار نکرد. از این پرسشنامه استفاده کنید که فقط برای نشانی‌های اینترنتی خارج از ایران قابل استفاده است.

ما — Mardetanha و Ladsgroup رابط بین ویکی‌پدیایی‌ها و سازمان غیرانتفاعی پژوهشیِ «سیویل سرونت» و دانشگاه پرینستون در پروژه‌ای هستیم که به ما امکان می‌دهد در مورد چگونگی بهبود ویکی‌پدیای فارسی بیاموزیم.

پژوهشگران به دنبال ویکی‌پدیایی‌هایی هستند که ۲۰ دقیقه از زمان‌شان را داوطلبانه در اختیار قرار دهند. روند کار بدین صورت خواهد بود: اگر برای مشارکت داوطلب شوید ظرف چند هفته آینده برایتان ایمیلی می‌فرستند و ازتان می‌خواهند کاری ۱۰ دقیقه‌ای را انجام دهید. در این مرحله از شما درخواست خواهد شد نوعی مشارکت در ویکی‌پدیای فارسی انجام دهید مثلا بازبینی محتوا، امتیاز دادن به یک مورد ویرایش یا تعامل با سایر ویکی‌پدیایی‌ها.

پژوهشگران در ضمن از شما خواهند خواست دو نظرسنجی مختصر را کامل کنید — یکی در اولین فرصت ممکن و دیگری پس از پایان مرحله‌ای که در بالا توضیح داده شد. همین! در پایان پژوهش، نتایج و آن‌چه با کمک شما آموختند برایتان می‌فرستند. این نتایج در ضمن به صورت عمومی منتشر می‌شود.

امیدواریم که شما داوطلب این کار شوید چون مثل ما می‌خواهید ویکی‌پدیای فارسی همچنان به موفقیت خودش ادامه دهد. در صورت ثبت نام می‌توانید هر زمانی که خواستید مشارکت خود را قطع کنید. اگر تا پایان پژوهش به مشارکت خود ادامه دهید در صورتی که بخواهید یک «اعلامیه پایان کار» دریافت می‌کنید.

نکته‌ای در مورد داده‌ها و امنیت: این پژوهش شامل دو نظرسنجی مختصر است که از شما در مورد تجربه حضورتان در ویکی‌پدیا سوال‌هایی می‌پرسد. پژوهشگران در ضمن اطلاعاتی که به صورت عمومی در ویکی‌پدیا در دسترس است را جمع‌آوری می‌کنند. همه‌ی داده‌های شما شناسه‌زدایی می‌شود و در سرور امنی ذخیره می‌شود که تنها در دسترس تیم «سیویل سرونت» خواهد بود. نتایج نظرسنجی در مکانی جدا از داده‌های عمومی ویکی‌پدیا و به طور مجزا از نام کاربری ویکی‌پدیای شما ذخیره می‌شود. پژوهشگران هرگز آدرس ایمیل یا نام کاربری شما را به اشتراک نمی‌گذارند و این شناسه‌ها در پایان پژوهش، ظرف یک سال، از داده‌های ما حذف می‌شود. قبل از آن هم هر موقع خواستید می‌توانید تقاضا کنید بخشی از داده‌های شما یا تمام آن‌ها از پژوهش حذف می‌شود. این کار را از طریق تماس با Juliakamin(CS) انجام دهید. لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر راجع به سیاست ما در زمینه قانون عمومی حفاظت از داده‌ها این‌جا را کلیک کنید

برای داوطلب شدن برای این پژوهش این‌جا را کلیک کنید تا فرمی مختصر را پر کنید:

برای ثبت نام در این پژوهش کلیک کنید.

اگر این پرسشنامه به درستی نمایش داده نمی‌شود، در ابتدا سعی کنید صفحه را در یک مرورگر جدید باز کرده و زبان مرورگر را فارسی کنید. اگر کار نکرد. از این پرسشنامه استفاده کنید که فقط برای نشانی‌های اینترنتی خارج از ایران قابل استفاده است.

اگر هرگونه سوالی راجع به این پژوهش دارید لطفا سوال‌تان را به زبان انگلیسی از Juliakamin(CS) بپرسید. در ضمن می‌توانید از ما، Ladsgroup یا Mardetanha بپرسید و ما سوال‌تان را ترجمه می‌کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد سازمان «سیویل سرونت» می‌توانید به وب‌سایت این سازمان مراجعه کنید: civilservant.io