Категорија:Проекти на Фондацијата Викимедија

This page is a translated version of the page Category:Wikimedia Foundation projects and the translation is 100% complete.

На страницава се наведени тековните и изминатите истражувачки проекти со кои раководи Фондацијата Викимедија.

Погледајте ја и категоријата „Викимедиини проекти“ на викито на МедијаВики.

Subcategories

This category has the following 2 subcategories, out of 2 total.