Категорија:Вики ги сака спомениците

This page is a translated version of the page Category:Wiki Loves Monuments and the translation is 100% complete.
Other languages:
Bahasa Melayu • ‎Cymraeg • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Nederlands • ‎Türkçe • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎galego • ‎italiano • ‎latviešu • ‎lietuvių • ‎occitan • ‎português do Brasil • ‎română • ‎slovenčina • ‎suomi • ‎čeština • ‎беларуская (тарашкевіца) • ‎македонски • ‎русский • ‎українська • ‎اردو • ‎العربية • ‎मराठी • ‎မြန်မာဘာသာ • ‎中文 • ‎日本語

Страници поврзани со редовниот меѓународен натпревар на Ризницата за подигање на слики и снимки од споменици во разни земји од светот со цел илустрирање на статии во Википедија посветени на нив и промовирање на истите.

There are no pages or files in this category.