Категорија:Правила одржувани од Фондацијата Викимедија

This page is a translated version of the page Category:Policies maintained by the Wikimedia Foundation and the translation is 100% complete.
Other languages:

Ова е се правила на Мета и глобални правила кои ги одржува и подновува Фондацијата Викимедија.

Сите предлози за подобрување давајте ги на нивните страници за разговор.

Други глобални правила ги одржува и подновува заедницата. Можно е да не се одржуваат активно или пак да се подновуваат поретко и без јасна постапка (по основно: разговор на Мета, проследен од глобално барање за коментирање).

Subcategories

This category has the following 3 subcategories, out of 3 total.

P

Content pages in category "Категорија:Правила одржувани од Фондацијата Викимедија"

This category contains only the following page.