Kampanyalar/Vakıf Ürün Ekibi/Kayıt/V1 Özeti

This page is a translated version of the page Campaigns/Foundation Product Team/Registration/V1 Summary and the translation is 94% complete.

Kampanya ekibi tarafından oluşturulan ve sunulan Etkinlik kayıt aracı'nın yeni sürümü V1 olarak adlandırılmaktadır. Bu sayfada, bu yayına dair planlarımızı ve vizyonumuzu açıklayacağız.

V1 nedir?

Etkinlik kayıt aracının V1'i, Kasım 2022'de bazı test wiki'leriyle birlikte Meta-Wiki'de etkinleştirildi. Etkinlik kayıt aracının bu sürümü, aracın V0 sürümünü temel alır. Amaç, V0'ı yeni özellikler ve iyileştirmelerle geliştirmek, böylece organizatörlerin kampanya etkinliklerinde (ve diğer etkinlik türlerinde) kullanılabilecek bir araca sahip olabilmesidir. V1 özelliğinde "her şey" yoktur. Aslında V1'den sonra başka özellikler ve iyileştirmeler de yayınlamayı planlıyoruz. Ancak V1, birçok yeni özelliğiyle V0'dan daha sağlam, zengin özelliklere sahip ve kullanışlıdır. Bu iyileştirmeler hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki "Temel Özellikler" bölümünde bulabilirsiniz.

Çıkış tarihi

 • 3 Kasım 2022: V1'in erken bir sürümünü (sınırlı sayıda özelliğe sahip) testwiki ve test2wiki'de yayınladık.
 • 30 Kasım 2022: Etkinlik kayıt aracının güncellenmiş bir sürümünü Meta-wiki'de yayınladık.

En son güncellemeler için lütfen Special:MyLanguage/Campaigns/Foundation Product Team/Registration/Release and training schedule yayın sayfasını ziyaret edin.

Temel özellikler

Aşağıda V1'deki temel özellik iyileştirmelerinin bir listesini sunduk. Bu özellik iyileştirmeleri, V0 test uzmanlarından geri bildirim alındıktan ve Wikimedia Vakfı'nın dahili ekiplerine danışıldıktan sonra seçildi.

"İlk yayın için öncelikli özellikler (Kasım 2022'nin sonları):"

 • Organizatörün etkinlik saat dilimini belirtmesi desteği
 • Özel kayıt: Katılımcıların kaydolması ve kayıtlı kullanıcı adlarını yalnızca etkinliğin organizatörlerine göstermesi seçeneği
 • Katılımcılar kaydolduktan sonra otomatik onay e-postaları

V1'den sonra, ilk yayından sonra üzerinde çalışabileceğimiz özellikler:

 • Programlar ve Etkinlikler Kontrol Paneli ile entegrasyon
 • Organizatörün katılımcılara e-posta gönderme yeteneği (eğer hesaplarıyla bir e-posta adresi ilişkilendirilmişse)
  • Organizatörlerin, kullanıcı sayfalarındaki 'Bu kullanıcıya e-posta gönder' özelliğini kullanarak katılımcılara e-posta göndermelerine yönelik güncel bir geçici çözüm bulunduğunu unutmayın. Ancak bu özellik sayesinde organizatör katılımcılardan birine, bir kısmına veya tamamına aynı anda mesaj gönderebilecek.
 • Coğrafi kodlama desteği
 • Birden fazla organizatörün bir etkinlikle ilişkilendirilebilmesi yeteneği

Prototipler

Aracın nasıl çalışabileceğine dair bir fikir edinmek isterseniz sizi bu prototiplere göz atmaya davet ediyoruz. Lütfen bunların canlı çalışan ürünler olmadığını unutmayın. Bunlar, araç hakkında erken bir fikir vermek için ekip tasarımcımız tarafından oluşturulan örneklerdi, ancak nihai sonuç muhtemelen biraz farklı görünecek ve hissedilecektir.