Wikimedia Foundation elections/Board elections/2007/Candidates/Yann/pl

User:Yann edit

Użytkownik Yann
Imię i nazwisko Yann Forget
 
W rikszy, Ahmedabad, Indie, styczeń 2007
Lokalizacja Annemasse, Francja
Wiek 42
Strony fr.wiki, en.wiki, Commons, en.wikisource, fr.wikisource
Udział w projektach Wikimedia od 24 grudnia 2002
Projekty w których biorę udział Wikipedia (fr, en, hi, gu), Commons, Wikisource (fr, en, sa, hi), Wiktionary (fr, hi, gu)
Języki projektów w których biorę udział fr, en (3), hi (2), gu (1)
Linki do stron z edycjami fr.wiki, commons, Wikisource
Prezentacja Aktywnym wikimedianinem jestem od grudnia 2002, czyli cztery i pół roku. Moje działania to głównie Wikipedia, Wikisłownik, Commons i Wikiźródła - w ramach tego ostatniego projektu jestem jednym z dłuższych stażem edytorów, jeszcze z czasów gdy projekt nazywał się Project Sourceberg. Jestem administratorem około tuzina projektów Wikimedia, a od czerwca 2005 również stewardem. Jestem pomysłodawcą stworzenia w listopadzie 2003 Wikimédia France, gdzie działałem jako sekretarz w latach 2004-2005.

Jestem informatykiem specjalizującym się od roku 1998 w wolnym oprogramowaniu. Przed tą fazą mojej kariery pracowałem przez 10 lat w organizacjach pozarządowych działających jako podmioty humanitarne, społeczne i kulturowe. Fundacji Wikimedia chciałbym powierzyć moje doświadczenie zebrane podczas pracy dla organizacji non-profit oraz projektów wolnokulturowych. Chciałbym, by Fundacja była wpływową organizacją, niosącą wolną wiedzę na cztery strony świata. Głównie swoje działania w Fundacji upatrywałbym w zapewnieniu jej niezależności finansowej.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Yann/questions