Wikimedia Foundation elections/Board elections/2007/Candidates/Danny/pl

User:Danny edit

Użytkownik Danny
Imię i nazwisko Danny Wool
 
Podczas Wikimanii 2006
Lokalizacja St. Petersburg, Florida
Wiek 43
Strony English Wikipedia.
Udział w projektach Wikimedia od koniec 2001/zarejestrowany na początku 2002
Projekty w których biorę udział aktywny na angielskiej Wikipedii i Wikiźródłach, edytowałem wiele innych projektów (wliczając w to projekt Wikijunior), i w różnych językach.
Języki projektów w których biorę udział Biegle władam angielskim i hebrajskim. Trochę poznałem francuski w szkole wyższej w Ontario w latach 70.
Linki do stron z edycjami angielska Wikipedia, angielskie Wikiźródła, Commons, hebrajska Wikipedia, hebrajskie Wikiźródła.
Prezentacja Quis custodiet ipsos custodes?

W listopadzie 2006 Rada, personel biurowy oraz przedstawiciele lokalnych odgałęzień Fundacji spotkali się na trzy dni we Frankfurcie by zaplanować przyszłość Fundacji.

Co osiągnięto w czasie siedmiu miesięcy od tego spotkania? Prawdą jest, że liczebność personelu wzrosła, lecz powoduje to konieczność zadania ostrzejszego pytania - jaka jest strategia pozyskiwania funduszy? Gdzie wytyczono ścieżkę techniczną? Jaki jest plan utrzymania fundacji? Rozwój międzynarodowy i podpisywanie umów partnerskich są bardziej ekscytujące, lecz Rada ma za zadanie skoncentrować się na kwestiach leżących w centrum Fundacji, chronieniu najważniejszych aktywów, a także na zapewnianiu dźwięczności i znaczenia projektu. Tym też chciałbym się zająć.

Jako zarejestrowany od początków roku 2002 użytkownik Wikipedii pomogłem w ustaleniu niektórych z jej podstawowych wytycznych. Pozyskiwałem pieniądze dla Fundacji, otwierałem nowe możliwości finansowania jej działań. Spędziłem prawie dwadzieścia miesięcy na pracy w biurach Fundacji i dogłębnie poznałem jej wewnętrzne mechanizmy.

W życiu osobistym pracowałem dla różnorakich mediach, zarówno w sektorze pozwalającym mi zarabiać, jak i w sektorze non-profit. Zajmowałem się redagowaniem drukowanych encyklopedii. Z dumą mogę stwierdzić, że nadal jestem aktywnym edytorem rozmaitych projektów.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Danny/questions