Wikimedia Foundation elections/Board elections/2007/Candidates/Ausir/pl

User:Ausir edit

Użytkownik Ausir
Imię i nazwisko Paweł Dembowski
Lokalizacja Głogów, Polska
Wiek 24
Strony User:Ausir, w:pl:user:Ausir, w:en:user:Ausir, commons:user:Ausir
Udział w projektach Wikimedia od Luty 2004
Projekty w których biorę udział pl.wikipedia, en.wikipedia, commons
Języki projektów w których biorę udział pl, en
Linki do stron z edycjami pl.wikipedia, en.wikipedia, meta, commons
Prezentacja Działam w Wikipedii i innych projektach Fundacji Wikimedia od lutego 2004 i mam ponad 20 tysięcy edycji w (głównie) polskiej i angielskiej Wikipedii oraz Wikimedia Commons. Jestem administratorem wszystkich trzech z nich, CheckUserem w polskiej Wikipedii i biurokratą Commons. Byłem jednym z członków-założycieli stowarzyszenia Wikimedia Polska. W ciągu ostatnich kilku miesięcy nie byłem zbyt aktywny w projektach Wikimedia, ale zamierzam w najbliższym czasie zwiększyć swoją aktywność.

Obecnie studiuję zarządzanie i marketing na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz pracuję jako tłumacz-freelancer języka angielskiego (robiłem m.in. tłumaczenia dla Microsoftu i Adobe).

Chcę aby Wikipedia nadal była otwarta i wolna, co oznacza, że popieram ograniczenie użytku treści nieobjętych wolnymi licencjami (np. zdjęć "fair use") do minimum. Choć ogólnie wspieram siostrzane projekty Wikipedii, niektóre z nich od początku były dla mnie złymi pomysłami albo lepiej by się sprawdziły, gdyby hostował je ktoś inny niż Fundacja Wikimedia, nie uważam więc, aby wszystkie zasługiwały na taki sam poziom uwagi. Głęboko wierzę w wielojęzyczność i we wsparcie lokalnych społeczności oraz w starania w celu włączenia większej liczby ludzi spoza Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej w decyzje Fundacji.

Pytania proszę umieszczać na stronie Board elections/2007/Candidates/Ausir/questions