Abstraktní Wikipedie/Aktualizace/2022-12-09

This page is a translated version of the page Abstract Wikipedia/Updates/2022-12-09 and the translation is 100% complete.
Aktualizace Abstraktní Wikipedie Translate

Abstraktní Wikipedie prostřednictvím e-mailového seznamu Abstraktní Wikipedie na IRC Wikifunkce na Telegramu Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na Twitteru Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na YouTube Webové stránky Wikifunkcí Translate

Děkujeme dobrovolníkům!

 

V tomto období je třeba poděkovat! A nikdo si nezaslouží větší poděkování než dobrovolníci. Děkujeme všem, kteří sledovali rok vývoje, a děkujeme všem, kteří se na projektu podíleli. Několika dobrovolníkům chceme poděkovat jmenovitě.

Teleosteen byl velmi aktivní zejména v posledních několika měsících, kdy přebíral úkoly na Phabricatoru a průběžně vylepšoval prototyp. Teleosteen přispíval k end-to-end testům, které se ukázaly jako naprosto zásadní pro zajištění hladšího vývoje a nakonec i úspěšného spuštění Wikifunkcí. Děkujeme, Teleosteen!

Děkujeme dobrovolníkům z pracovního týmu Generování přirozeného jazyka, Mahirovi Morshedovi, Marii Keet a Kutzovi Arrietovi, za jejich příspěvky v posledních měsících a Aarne Rantovi a Krasimiru Angelovovi za to, že se nedávno připojili k setkání. Členové této skupiny aktivně pracují na svých úkolech a my jsme ohromeni a vděčni za to, jak spolupracují a spojují nejlepší nápady ze svých řešení.

Děkujeme Williamu Averymu za jeho úpravy nástroje Form checker tool, který jsme představili před několika týdny. Rozšířil nástroj tak, aby umožňoval oddělit např. podstatná jména různých gramatických rodů, a učinil nástroj použitelnějším díky throbberu a funkcím pro filtrování a výběr. Současná verze je tak mnohem užitečnější.

Díky práci Hogü-456, který zkoumá, jak přiblížit programování většímu počtu lidí. Správně identifikoval tabulkové procesory jako nejrozšířenější platformu pro kódování a pracuje na překlenutí mezery mezi Wikifunkcemi a tabulkovými procesory.

Velký dík patří Janu Ainalimu, který soustavně šíří informace o Wikifunkcích mezi další publikum. Vážím si toho.

Děkujeme všem, kteří přispěli a hráli si s Wikifunkcemi Beta. Vyčistili jsme hlavní stránku bety, aby byla vidět dosavadní práce, a jsou tam desítky funkcí, které fungují. Několik z nich jsme se snažili pomoci opravit. Pokud vás něco zajímá, neváhejte se zeptat. Rád vám pomůžu. Podívejte se na hlavní stránku beta verze a vyzkoušejte si některé z funkcí, které máme! A klidně přidejte další.

Děkujeme přispěvatelům lexikografických dat na Wikidatech! Je jich příliš mnoho na to, abychom je všechny vyjmenovali, ale dovolte mi vyzdvihnout Nikkiho a jeho pokračující práci na tabuli pokrytí, Finna Årupa Nielsena a jeho práci na Ordia, která zviditelňuje výsledky, opět Mahira a jeho příspěvky k tomu, aby se lexikografická data stala výraznějšími, a Envela Le Hira za vedení týdenní Wikidata Lexeme Challenge.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na překladech dokumentace a kódu. Zejména: 리듬 a Frettiemu za překlad téměř všech Zpravodajů a mnoha dalších stránek!

A děkuji vám všem, kteří jste nám zanechali nápady, milá a povzbudivá slova v e-mailech, na chatech, wiki stránkách, jiných webových stránkách a někdy i osobně.

Děkujeme všem, kteří čtou tato slova, a za váš zájem o Abstraktní Wikipedii a Wikifunkce.

Děkujeme vám všem! Jsme vděční za vaši důvěru v to, co děláme, je to pro nás potěšení a těšíme se, že můžeme tento projekt a komunitu budovat společně s vámi všemi!

Aktualizace vývoje ke dni 2. prosince

Zkušenosti a výkon:

  • Napsali jsme patch pro použití Vue Testing v integracích FE
  • Opraveny další chyby na FE
  • Dokončení návrhu na vylepšení komponenty Aliasů (T318148)
  • Na stránku s přesměrováním po úspěšném vytvoření zObjectu byla přidána hláška o úspěchu (T321741)
  • Zahájení práce na timeoutech v orchestrátoru/evaluátoru

Meta-data:

  • Uzavřený epic: Metadata funkcí, implementací a testerů jsou zobrazena uživatelům (T303345)
  • Orchestrátor nepředává chybu do vrstvy PHP (T321389) (podléhá revizi a požadovaným úpravám)

Generování přirozeného jazyka:

  • Aktivní diskuse o tom, jak začlenit gramatický rámec.
  • Aarne Ranta předvedl výpisy z Wikidat