Abstraktní Wikipedie/Aktualizace/2022-07-20

This page is a translated version of the page Abstract Wikipedia/Updates/2022-07-20 and the translation is 100% complete.
Aktualizace Abstraktní Wikipedie Translate

Abstraktní Wikipedie prostřednictvím e-mailového seznamu Abstraktní Wikipedie na IRC Wikifunkce na Telegramu Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na Twitteru Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na YouTube Webové stránky Wikifunkcí Translate

Vítejte, Rebecco a Eleno! Vítejte přátelé z druhého kola z Google.org!

Dnes s radostí oznamujeme, že se k týmu Abstraktní Wikipedie / Wikifunkcí připojili noví lidé.

Rebecca Wambua se k nám přidala na pozici Senior Product Manager. Jejím prvním cílem je doprovázet spuštění a další rozvoj Wikifunkcí. Jsme velmi rádi, že můžeme těžit z Rebečiny energie a nadšení! Podle Rebečiných vlastních slov:

Ahoj všichni!

Jmenuji se Rebecca.

Jsem původem Keňanka a žiji v Nairobi v Keni.

Povoláním jsem produktový manažer a naposledy jsem pracovala ve společnosti Microsoft jako produktový manažer pro nástroje Windows Admin Center a Windows Containers & Bridge. Nyní pracuji na projektu Abstraktní Wikimedie. Jsem nesmírně nadšená, že mohu začít pracovat na Wikifunkcích.

Líbí se mi poslání nadace Wikimedia zpřístupnit znalosti celému světu. Myslím, že je ušlechtilé a hodnotné zlepšovat životy ostatních lidí a vidět úžasné věci, kterých mohou lidé vybavení znalostmi dosáhnout.

Kromě práce jsem šťastná psí máma. Můj pes se jmenuje Lilly, jsou jí čtyři měsíce a je velmi hravá. Většinu volného času trávím tím, že ji beru na procházky a na různé akce. Také sleduji spoustu filmů a poslouchám také hudbu.

Jsem extrovert, a proto ráda poznávám nové lidi a poslouchám jejich zkušenosti. Tohle je rozhodně úžasné prostředí a těším se na setkání a interakci s vámi všemi!

Elena Tonkovidová je senior inženýrkou kvality a testování v nadaci Wikimedia. Hledáme člověka na pozici QTE pro daný tým a jsme velmi vděční, že se k nám Elena připojila, aby pomohla posoudit naše potřeby a případně pomohla začlenit nového zaměstnance. Pomůže zajistit hladké spuštění Wikifunkcí a důslednější rozvoj projektu. A slovy Eleny:

V nadaci Wikimedia pracuji téměř osm let (zdravím lidi z týmu, kteří mě už znají) a pracuji jako QA inženýr v různých týmech a na různých projektech. Každý projekt, na kterém jsem pracovala - VisualEditor, aplikace Wikipedie, Echo Notifications, Maps/Kartographer, Structured data on Commons, MediaSearch, ContentTranslation a GrowthExperiments - mi hodně pomohl poznat neuvěřitelně komplexní obraz problémů sdílení znalostí a porozumět tomu, jaká jsou očekávání našich komunit.

Po absolvování magisterského studia fyziky jsem řadu let pracovala jako systémová inženýrka a zároveň jsem se věnovala svému celoživotnímu zájmu ve vzdělávání, když jsem čas od času vyučovala matematiku a fyziku na střední a vysoké škole. Rychle vpřed - po přestěhování do USA (následně do Kanady a zase zpátky) jsem začala pracovat jako inženýr kvality a ke svému překvapení jsem zjistila, že moje nová práce spojuje mé dvě velké vášně - technologie a výuku.

Při čtení dalších představení týmu jsem našla mnoho věcí, které mě potěšily, např. mě velmi zaujalo čtení o kritické pedagogice, zejména proto, že v současné době navštěvuji kurz Coursera uncommon sense teaching.

Ráda budu pracovat na projektu Abstraktní Wikipedie - projektu, který zpřístupňuje svobodné znalosti a zvyšuje jejich spolehlivost.

S velkou radostí také oznamujeme, že se k nám na šest měsíců, počínaje červencem a konče prosincem 2022, připojí druhá skupina stipendistů z Google.org. Těmito třemi stipendisty jsou:

Sandy Woodruff, kolegyně v oblasti designu UX. Sandy (she/her – ona/její) je interakční designérka z Bay Area s více než 9 lety zkušeností, která se snaží vytvářet zážitky, které jsou etické a působivé. Ve společnosti Google pracuje 4,5 roku v týmu UX pro cloudovou umělou inteligenci a průmyslová řešení a navrhuje produkty, které zpřístupňují umělou inteligenci uživatelům s omezenými zkušenostmi se strojovým učením. Mimo Google Sandy ráda pomáhá ostatním proniknout do oblasti UX prostřednictvím kariérního koučinku. Předtím se věnovala designu ve společnostech Etsy, Rent the Runway a Fab, poskytovala poradenství pro inkubátor Cornell Tech a založila startup, který pomáhal obyvatelům New Yorku vytvořit lepší recyklační návyky.

Dani de Waal, kolegyně softwarová inženýrka. Dani (she/her – ona/její) pracuje ve společnosti Google poslední tři roky v týmu Ad Manager. Předtím, než se ponořila do světa kódu, ji bylo možné zastihnout, jak si zpívá pro večeři jako profesionální herečka/hudebnice. Je nadšená z možnosti zúčastnit se stipendijního programu Google.org a pracovat na projektu Abstrakní Wikipedie. Dani žije v New Yorku.

Edmund Wright, kolega softwarový inženýr. Edmund (he/him – on/jeho) je již šest let softwarovým inženýrem ve společnosti Google. Začínal v New Yorku, kde pracoval na frontendu Google Ad Manager, a od roku 2019 pracuje v Londýně na aplikaci Google for Android, přičemž na částečný úvazek působí jako obhájce soukromí. Před nástupem do Googlu Edmund studoval (ale nedokončil!) doktorát z ekonomie. Žije v Londýně se svou partnerkou a dvěma dcerami.

Sandy, Dani a Edmund budou pracovat na náročném úkolu, kterým je vyřešení uživatelského prostředí Wikifunkcí a Abstraktní Wikipedie, což je klíčový aspekt pro zajištění toho, aby byl projekt skutečně přístupný mnoha lidem s různorodým zázemím. Jsme nesmírně vděční společnosti Google.org za její důvěru a trvalou podporu a doufáme, že s jejími novými spolupracovníky budeme i nadále stabilněji postupovat směrem k dosažení našich ambiciózních cílů - zpřístupnit Abstraktní Wikipedii a Wikifunkce všem.

Aktualizace práce (k 8. červenci 2022)

Výkon:

  • Spolupráce se SRE na přidání monitorování provozuschopnosti pomocí Prometheus v clusteru Beta
  • Dokončení migrace testovací pipeline z orchestrátoru do MW
  • Aktualizace Beta clusteru pro dokončení migrace na Benjamin arrays

Generování přirozeného jazyka (NLG):

  • Poloformální specifikace navrhovaného jazyka šablon
  • Prověření možnost integrace analýzy šablon do nástroje CLI

Meta-data:

  • Dokončení upřesnění a testování dialogu metadat

Zkušenosti:

  • Dokončení testování celého stacku za účelem nalezení problémů souvisejících s typovanými seznamy
  • Opravy pro mobilní zařízení na stránce s funkcemi: Přizpůsobení postranního panelu, tlačítko editovat
  • Opravena a sloučena chyba nezobrazování štítků v náhradním jazyce a problém Codexu s komponentou CdxLookup
  • [DESIGN] Úprava typovaných seznamů