Abstraktní Wikipedie/Aktualizace/2022-07-12

This page is a translated version of the page Abstract Wikipedia/Updates/2022-07-12 and the translation is 100% complete.
Aktualizace Abstraktní Wikipedie Translate

Abstraktní Wikipedie prostřednictvím e-mailového seznamu Abstraktní Wikipedie na IRC Wikifunkce na Telegramu Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na Twitteru Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na YouTube Webové stránky Wikifunkcí Translate

Vítej, Amine! Cory na rezidenčním pobytu

Vítej, Amine!

Vzhledem k tomu, že Aiswharya přešla do týmu Trust and Safety, přišel k nám Amin Al Hazwani jako náš nový designér. Amin se otevřeným projektům věnuje již dlouhou dobu a do nadace Wikimedia přišel v srpnu roku 2021. Dříve pracoval v týmu Trust and Safety Tool.

Jako obvykle nechám Amina, aby se představil svými vlastními slovy.

Ahoj všichni! Jmenuji se Amin a jsem velmi rád, že se mohu připojit k Abstraktní Wikipedii.

Jsem italský designér se syrskými kořeny, který v současnosti žije a pracuje v italském Miláně. Mám slabost pro cizí jazyky, a to mě přivedlo do Bolzana, města obklopeného italskými Alpami, kde jsem navštěvovala trojjazyčnou (anglickou, německou a italskou) Fakultu designu a umění.

V roce 2010 jsem založil a vedl vlastní designérské studio, které pracovalo mezi Bolzanem, Milánem a Berlínem. Poté jsem nastoupil do Mozilly v Berlíně, kde jsem byl jedním ze zakládajících členů iniciativy Design Systems, programu, který pomohl k uvedení nového Firefoxu v listopadu 2017. Později jsem se stal členem týmu Firefoxu pro Android, tam jsem pracoval na experimentálních prohlížečích. Společně jsme vytvořili a dodali Firefox pro multimediální přehrávače a chytré displeje společnosti Amazon.

V roce 2019 jsem se vrátil do Itálie a pracoval v Accurat, designovém a vývojářském studiu se sídlem v Miláně a New Yorku, které se zaměřuje na vizualizace dat.

Těšíme se na spolupráci s Aminem a na to, jak bude Wikifunkce utvářet. Přivítejte prosím Amina v našem týmu!

Cory na rezidenci

Náš Cory Massaro, softwarový inženýr v projektu Abstraktní Wikipedie a vedoucí týmu generování přirozeného jazyka, odjel na měsíční rezidenční pobyt do arthereistanbul v Istanbulu.

arthereistanbul je organizace založená v roce 2014 syrskými umělci. Činnost organizace zahrnuje širší konverzaci mezi umělci a kulturními pracovníky bez ohledu na národnost. Organizace udržuje v Istanbulu prostor pro práci umělců, podporuje mezikulturní výměnu a zapojuje se do aktivismu.

Andrea Zambrano a Cory tvoří duo Tecnologías Silvestres. Andrea je malířka, která se věnuje lidovému vzdělávání, feministickému aktivismu a ochraně ekosystémů v Ekvádoru a Mexiku a pracuje na projektech, které odsuzují násilí páchané na ženách, dívkách a transsexuálech, vykořisťování ze strany těžebních a ropných společností a státní a tržní politiku, která drancuje a vykořisťuje komunity.

Jejich projekt "UMBRAL" se týká mostu / brány / prahu jako prostoru setkání, přechodu nebo napětí mezi prostorem a časem. Zkoumají, jak se v prostorech mostu / brány setkávají hegemonické a proti-hegemonické síly. Ptají se: "Co je to hegemonie a kdo ji uskutečňuje?". "Jak můžeme posílit proti-hegemonické síly?". "Jaké jsou hegemonické a proti-hegemonické účinky nových technologií?".

Platforma, kterou tým Abstraktní Wikipedie buduje, má sloužit jazykovým komunitám Wikipedie s nejmenšími zdroji. Je tedy základně spjata s otázkami digitálního kolonialismu a geografických, jazykových či kulturních privilegií, a aby uspěla, musí zaujmout antihegemonický přístup. Tento rezidenční pobyt je záměrným krokem k podpoře rovnostářského, dekoloniálního a empatického ekosystému.

Zatímco bude Cory v Istanbulu, a pokud budete náhodou poblíž: pokud vás zajímá Abstraktní Wikipedie, rovnost znalostí, omezování digitálního kolonialismu a/nebo jazyk, který je na Wikipedii nedostatečně zastoupen, rád si s vámi popovídá! Můžete se na něj obrátit na cory.massaro gmail.com.

Ostatní a novinky o práci

Přijímáme zaměstnance na pozici inženýra kvality a testování! Přihlašte se zde, další informace naleznete v posledním newsletteru.

Omlouvám se za zpoždění newsletteru, ale byl jsem na cestách a dostal jsem COVID.

Aktualizace práce (k 24. červnu)

Velký pokrok při mergování velkých změn v typových seznamech (typed lists)

Výkon:

  • SRE ServiceOps zkontrolovala dokument Performance Metrics a schválila metriky
  • Velký pokrok v end-to-end testování pomocí beta clusteru a migrace pipeline testerů z orchestrátoru do MediaWiki

Generování přirozeného jazyka (NLG):

  • Návrh počátečního dokumentu s návrhem popisujícím šablonovací jazyk

Meta-data:

  • Implementovány podpůrné komponenty Vue / Vuex pro dialog metadat a vytvořena úvodní prezentace dialogu metadat (v. 0.1)

Zkušenosti:

  • Byly mergovány cross-repo schémata+WikiLambda+čištění kódu orchestrátoru
  • Byly mergovány v0 rozhraní testeru a implementační tabulky
  • Dokončený text se zpětnou implementací pro zpětný titulek
  • [DESIGN] Zahájena práce na editaci typovaných seznamů