Abstraktní Wikipedie/Aktualizace/2022-06-30

This page is a translated version of the page Abstract Wikipedia/Updates/2022-06-30 and the translation is 100% complete.
Other languages:
716-newspaper.svg Aktualizace Abstraktní Wikipedie Translate

Abstraktní Wikipedie prostřednictvím e-mailového seznamu Abstraktní Wikipedie na IRC Wikifunkce na Telegramu Wikifunkce na Twitteru Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na YouTube Webové stránky Wikifunkcí Translate

Děkujeme, Aishwaryo! A přijímáme nové zaměstnance

V loňském roce jsme v týmu přivítali Aishwaryu Vardhana. Tento týden je jejím posledním týdnem v projektu Abstraktní Wikipedie, protože skupina designérů nadace Wikimedia Foundation posouvá některé své designéry mezi týmy.

Během své práce na Wikifunkcích vnesla Aishwarya do projektu nové perspektivy a úhly pohledu, které budou Wikifunkce utvářet v následujících letech. Její designérská práce, která se často objevovala v tomto zpravodaji, a její vedení při pečlivém testování klíčových součástí Wikifunkcí povedou k nesmírně zlepšenému produktu. Její hlas a práce na ukotvení hodnot Wikifunkcí v oblasti rozmanitosti, rovnosti a inkluze budou mít trvalý dopad na celý projekt. S Aishwaryou je radost pracovat a celý tým je smutný, že odchází. Aishwarya naštěstí zůstává v nadaci Wikimedia Foundation a převezme pozici designérky v týmu Nástrojů důvěry a bezpečnosti (Trust and Safety Tools); našeho nového kolegu designéra představíme v některé z příštích aktualit.

Aishwarya nedávno shrnula mnoho výsledků výzkumu UX ve svém newsletteru.

Jsme jí velmi vděčni za její přínos a blahopřejeme jí k její nové roli. Zde je několik slov Aishwaryi.

Namaste komunito Abstraktní Wikipedie! Tento projekt je mi blízký a vždy bude mít zvláštní místo v mém srdci. Děkuji vám všem za vaši angažovanost v tomto důležitém dekoloniálním snažení. Otázka, se kterou jsem se potýkala po celou dobu navrhování Wikifunkcí, zněla: Pro koho jsou Wikifunkce určeny? Bude to skutečně rozmanitá a rovnoprávná komunita? Bude to ekosystém založený na vzájemnosti a důvěře? Může se toto publikum lišit od všech ostatních projektů Wikimedia tím, že od prvního dne přijme rozmanitost, rovnost a inkluzi? Odpovědi na tyto otázky musíme hledat my všichni. Každý z nás, kdo se zapojí do projektu, kdo napíše zpětnou vazbu nebo implementaci, položí otázky nebo schválí testery, je správcem těchto hodnot. Když opouštím tým a přecházím na pozici dobrovolníka, věřím v nás jako v kolektiv. Uvidíme se na internetu!

Můžete sledovat Aishwaryiny zápisky na Medium nebo na thewildword.com.


Přijímáme nové zaměstnance!

Nadace Wikimedia přijme zaměstnance na pozici Softwarový inženýr pro kvalitu a testování! Wikifunkce a Abstraktní Wikipedie jsou složité systémy a my potřebujeme pomoci, abychom zvýšili spolehlivost a rychlost vývoje našeho systému. Hledáme někoho, kdo vytvoří a nastaví prostředí, které našim inženýrům umožní psát testy, od efektivních unit testů přes integrační testy až po testy end to end; zajistí, aby naše testy probíhaly během kontinuální integrace (continuous integration); a umožní kvalitní zavádění nových funkcí do Wikifunkcí.

Pokud máte zájem, přihlaste se, nebo pokud znáte někoho s odpovídajícími zkušenostmi a zájmem, dejte mu prosím vědět.


Aktualizace práce (k 17. červnu)

Výkon:

 • Sdílení dokumentu o výkonnostních ukazatelích se společností SRE ke schválení
 • Sjednocení oblasti působnosti pracovních směrů Metadata a Výkonnost
 • Pokročilá migrace testovací pipeline z orchestrátoru do MediaWiki

NLG:

 • Probíhající práce: dokončení souboru výstupů a cílů pro tento postup práce
 • Připravena prezentace na Wikidata Quality Days

Meta-data:

 • Změna funkce-orchestrator a MediaWiki PHP API tak, aby odpovídaly objektem mapování

Zkušenosti:

 • Aishwarya prezentovala postup práce Wikifunkcí na každoměsíční schůzce produktového oddělení
 • Čištění úkolů pro schémata funkcí a WikiLambda
 • Dokončená implementace komponenty tabulky
 • Dokončení základní implementace testeru a implementačních tabulek
 • Předané návrhy pro zobrazení seznamu