Abstraktní Wikipedie/Aktualizace/2022-01-21

This page is a translated version of the page Abstract Wikipedia/Updates/2022-01-21 and the translation is 100% complete.
Aktualizace Abstraktní Wikipedie Translate

Abstraktní Wikipedie prostřednictvím e-mailového seznamu Abstraktní Wikipedie na IRC Wikifunkce na Telegramu Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na Twitteru Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na YouTube Webové stránky Wikifunkcí Translate

Vítej, Luco!

Tento týden s radostí vítáme v týmu Lucu Martinelliho!

Zde je Lucovo představení jeho vlastními slovy:

Ahoj, jsem Luca (alias Sannita). Jsem wikipedistou od 15. ledna 2006 (ano, už je to 16 let!) a také wikidatařem od vzniku projektu v roce 2012. V letech 2014 až 2017 jsem také působil jako člen správní rady Wikimedia Itálie.

Narodil jsem se v italském Beneventu, ale když mi bylo téměř 17 let, přestěhoval jsem se do Říma. Od té doby tam žiji (s výjimkou jednoho roku stráveného v zahraničí v nádherné slovinské Lublani) a pracuji tam jako novinář a manažer komunikace.

V letech 2014 až 2019 jsem pracoval jako webmaster a později jako wikipedista rezident v Central Institute for the Union Catalog, který spravuje italskou národní knihovnickou službu (SBN). Nakonec jsem v lednu 2021 nastoupil do nadace Wikimedia Foundation jako kontraktor, nejprve jsem pracoval na Univerzálním kodexu chování a poté jako specialista pro vztahy s komunitou.

Ve volném čase se nejraději dívám na filmy a seriály, čtu si nebo trávím čas s přáteli. Rád jsem také cestoval po světě, účastnil se Wikimánie a/nebo jiných akcí souvisejících s wiki (a čekám, až se do toho zase pustím).

Luca bude spolupracovat s Quiddity na komunitní komunikaci (oba na částečný úvazek), čímž posílí kapacitu našeho týmu a pokryje více časových pásem. S blížícím se spuštěním Wikifunkcí je důležité, abychom měli k dispozici dostatečné zdroje na podporu nové komunity, která kolem Wikifunkcí vznikne. Zahájení nového projektu je něco, co hnutí Wikimedia dělá jen zřídka, a my věříme, že počáteční rozjezd komunity má dlouhodobý vliv na to, jak se projekt a komunita budou vyvíjet. Lucu najdete na wiki jako uživatele Sannita.

Jsme velmi rádi, že máme Lucu na palubě, a zveme vás, abyste ho srdečně přivítali!