Abstraktní Wikipedie/Aktualizace/2021-10-27

This page is a translated version of the page Abstract Wikipedia/Updates/2021-10-27 and the translation is 100% complete.
Aktualizace Abstraktní Wikipedie Translate

Abstraktní Wikipedie prostřednictvím e-mailového seznamu Abstraktní Wikipedie na IRC Wikifunkce na Telegramu Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na Twitteru Wikifunkce na Facebooku Wikifunkce na YouTube Webové stránky Wikifunkcí Translate

Máme logo pro Wikifunkce!

Hlasování o podobě loga bylo uzavřeno v březnu 2021. Setkalo se s velkým ohlasem, hlasovalo 561 účtů. Nad výsledky hlasování se následně v několika kolech sešli zástupci oddělení designu a právního oddělení s cílem vyhovět přání komunity. Po tomto dlouhém (a nákladném) procesu Vám nyní můžeme - vysíleni, ale plni radosti - představit konečnou podobu loga:

Návrh, který se umístil na prvním místě, jsme museli upravit, protože hrozilo jeho právní napadení od třetích stran - víme o právě probíhajících sporech ohledně jiných log používajících řecké písmeno lambda. Dalo by se tedy čekat, že vítězný návrh loga by dříve či později vyvolal nějaké problémy.

Zvážili jsme tedy první tři návrhy s nejvyšším počtem hlasů. Autory jsou NGC 54, Jon Harald Søby, resp. Steven Liu Yi:

Náš designér zkombinoval prvky ze všech tří návrhů: symbol lambda v kruhu (z prvního návrhu), začlenění znaku W jako Wikipedie (z druhého návrhu) a myšlenku kombinace písmene W a symbolu lambda (ze třetího návrhu). Použitím těchto prvků byl vítězný návrh obohacen. Výsledné logo je nezaměnitelné a představuje chráněný a dobře rozpoznatelný prvek.

Když se podíváme zpět, zjistíme, že podobný proces byl už použit při tvorbě loga Wikidat.

Doufáme, že se vám nové logo bude líbit! Testovali jsme jej u několika členů komunity a zatím máme jen pozitivní reakce. Ještě jsme nezačali s následnými kroky, jako je registrace ochranné známky, tisk triček, samolepek či odznaků. Čeká nás také další grafická práce - vytvoření škálovatelné verze loga, faviconu atd. Chtěli jsme vám ale nejprve logo představit a seznámit se i s vaší reakcí.

Ještě jednou gratulujeme NGC 54 k vítěznému návrhu a Jonu Haraldu Søby a Stevenu Liu Yi za návrh dalších prvků, které se staly součástí konečné verze.