Template:Project Grant/ApplicationIntro/cs

This page is a translated version of the page Template:Project Grant/ApplicationIntro and the translation is 100% complete.

Chystáte se vytvořit novou aplikaci Project Grant!

Poznámky:

  • * Ačkoli angličtina je pro zprávy preferovaným jazykem, můžete svůj příspěvek odeslat v jakémkoli jazyce. Odkazy na blogové příspěvky, snímky atd. v jiných jazycích jsou také vítány.
  • Slova mezi "<!-- -->" v editačním okně jsou pokyny, jak vyplnit aplikaci. Na vaší uložené stránce se nezobrazí.

Krok 1. Vyplňte infobox ("probox")

V první části aplikace budete vyzváni k zadání základních informací o vás a vašem projektu. Formát v této sekci bude vypadat takto:

<!-- Please add your username. -->
|grantee=

Krok 2. Popište problém a své řešení

Stručně vysvětlete problém, který se snažíte tímto projektem vyřešit. Tento problém by měl být natolik malý, abyste očekávali, že bude do konce projektu zcela nebo z větší části vyřešen.

Dále stručně popište navrhované řešení tohoto problému. Uvědomujeme si, že existuje mnoho způsobů, jak problém vyřešit. Rádi bychom pochopili, proč jste si vybrali právě toto řešení a proč si myslíte, že stojí za to se jím zabývat.

Přečtěte si návod v této sekci, kde najdete tipy, jak na tuto otázku odpovědět.

Krok 3. Vyberte si cíle projektu

Jaké jsou vaše cíle pro tento projekt? Vaše cíle by měly popisovat dva nebo tři hlavní přínosy, které z vašeho projektu vyplynou. Mělo by jít o přínosy pro projekty Wikimedie nebo komunity Wikimedie. Neměly by to být přínosy pro vás osobně. Vaše cíle by měly být konkrétní a dosažitelné. To znamená, že byste si neměli vybírat cíle, které jsou pro vás příliš velké na to, abyste je mohli zcela splnit. Místo toho by měly být úzké a realistické pro váš individuální projekt.

Nezapomeňte si prohlédnout návod, kde najdete tipy, jak na tuto otázku odpovědět.

Krok 4. Sdělte nám svůj plán projektu

Část žádosti týkající se plánu projektu obsahuje otázky týkající se činností, rozpočtu a zapojení komunity. V části o rozpočtu můžete přidat tabulku s rozpočtem nebo vytvořit seznam výdajů projektu s odrážkami a uvést celkovou částku.

Krok 5. Jak zjistíte, že je projekt úspěšný a že jste splnili své cíle?

U každého z vašich cílů bychom vás rádi požádali o zodpovězení následujících otázek:

  1. Co jste během projektu udělali vy (nebo vaši účastníci či partneři) pro dosažení tohoto cíle? (To jsou vaše výstupy.)
  2. Jaký bude mít váš projekt pozitivní dopad na komunitu Wikimedie nebo projekty po jeho skončení? (To jsou vaše výsledky.)

U každé z odpovědí si promyslete, jakým způsobem budete tyto informace zaznamenávat. Budete je získávat pomocí dotazníku? Pomocí příběhu? Budete ji měřit pomocí čísel? Nezapomeňte, že pokud plánujete měřit číslem, budete muset v návrhu stanovit číselný cíl (tj. 45 osob, 10 článků, 100 naskenovaných dokumentů).

Nezapomeňte si prohlédnout návod, kde najdete tipy, jak na tyto otázky odpovědět.

Krok 6. Podpora

V tomto prostoru mohou členové komunity podpořit vaši žádost o projekt. Podporami dáváte hodnotitelům najevo, že jste oslovili různé zainteresované strany vašeho projektu a že by byly rády, kdyby byl financován. Pokud mají k projektu konkrétnější připomínky, mohou je uvést na diskusní stránce. Zde najdete tipy pro informování komunity.

Krok 7. Odeslání žádosti

Stisknutím Save page (uložit stránku) vytvoříte koncept své žádosti. Když jste připraveni odeslat žádost, změňte stav v proboxu na 'Proposed' (Navržené) a pošlete e-mail na adresu projectgrants@wikimedia.org.